فلوت ریه:کمک به بیماران تنفسی

 download

کارآیی ابزاری موسوم به «فلوت ریه » برای کمک به بیماران تنفسی توسط دانشمندان دانشگاه بوفالو تایید شد.بیماری مزمن انسدادی ریه(COPD) یکی از مهم‌ترین عوامل مرگ‌ومیر در آمریکا به شمار می‌آید و این عارضه که اغلب نتیجه مصرف سیگار ظاهر می‌شود، مسیرهای هوایی را محدود می‌کند
چهار سال پیش نوعی ابزار موسوم به «فلوت ریه» تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمانCOPDرا دریافت کرد و هم‌اکنون مطالعه دانشمندان دانشگاه بوفالو نشان داده این ابزار دستی برای کمک به تنفس آزادانه این بیماران کارآمد است. «فلوت ریه»، محصول همکاری دانشگاه بوفالو و «مرکز شنیدار پزشکی» نیویورک است و کاربران فقط باید در آن بدمند. انجام این کار موحب مرتعش‌شدن و تولید نوعی امواج صوتی با بسامد پایین می‌شود که این امواج به داخل ریه‌های بیمار می‌روند. در آنجا ماده مخاطی را تجزیه می‌کنند و زمانی که کاربران با فشار در آن می‌دمند، این ماده از بین می‌رود.
در مطالعه انجام‌شده در دانشگاه بوفالو، به مدت ۲۶ هفته بر وضعیت ۶۹ بیمار مبتلا بهCOPDنظارت شد. تیم کنترل از نیمی از شرکت‌کنندگان تشکیل شده بود و این افراد از فلوت ریه استفاده نمی‌کردند. در نهایت هیچ تغییری در علائم بیماری افراد حاضر در تیم کنترل مشاهده نشد اما سوژه‌های آزمایشی مبتلا بهCOPDکه دو بار در روز از این ابزار استفاده کردند، دشواری کمتر در نفس‌کشیدن و همچنین سرفه کمتری را تجربه کردند.
محققان همچنین در طول این بازه زمانی شش‌ماهه، بر نمره (شاخص توده بدن، انسداد جریان هوا، تنگی نفس و ظرفیت ورزش)(BODE) نظارت کردند. این شاخص ارزیابی جامع‌تری از بیماران ارائه می‌دهد و با بدترشدن بیماری، BODEبالا می‌رفت اما برای بیمارانی که از فلوت ریه استفاده می‌کردند، ثابت باقی ماند. دانشمندان دانشگاه بوفالو هم‌اکنون در حال ارزیابی کارآیی فلوت ریه به عنوان ابزاری برای درمان آسم هستند. جزئیات این مطالعه در مجلهclinical and Translational Medicine منتشر شد.

 

 

تماس با ما

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید


تلفن تماس: 88179149 021 - 88174526 021 - 88175526 021

آدرس:تهران - خيابان خرمشهر - خیابان عربعلی - ابتدای خیابان قندی (پالیزی) - پلاک 134 - ساختمان کیمیا - طبقه اول

کد پستی : 1554743843